A Tőkeportál által alkalmazott díjakat a Díjszabályzat (Pricing Policy, PP) határozza meg.
Az ügyfelek (a Kampánygazdák) által a Tőkeportálnak kötelezően fizetendő díjak tekintetében, a Tőkeportál két árazási modellt kínál a Sikerdíjon felüli díjak tekintetében: a fix díjas, illetve a sikerdíjas modellt. Utóbbit az különbözteti meg a tisztán sikerdíjra alapuló árazástól, hogy az úgynevezett Utódíjat kiváltja a szerződéskötéskori fix díj. A díjakat mindenkor a PP tartalmazza. A Kampányindítási szerződéskor érvényes díjakból a (szimbolikus összegű) kötbér jellegű díjak változása esetén azok kiterjednek a már megkötött szerződésekre is. Minden Kampánygazda 750 euró szerződéskötéskori díjat fizet, amivel együtt a kampányindítással- és lebonyolítással kapcsolatos költségek tipikusan 1200-3000 eurót tesznek ki, amiben az esetleges SPV alapítás és a szükséges marketingköltségek is beleférhetnek. Ezek a költségek terhelik a Kampánygazdát.
A Sikerdíj a bevont tőkére elszámolható, azaz azt a Befektetők fizetik. A Sikerdíj 6,99% a Minimális tőkecélt elérő Kampányokból származó tőke után, az azon felül bevont tőke után 7.49%-os díj fizetendő. A Sikerdíj a Kampányzárást követő 15 napon belül esedékes, mivel a Tranzakció teljes lebonyolításának időbeli gyorsasága, azaz az átvilágítás befejezése és az alaptőke-emelésben való közreműködés, így a részvénykibocsátás kizárólag a Kampánygazdán múlik, s amiben a Tőkeportál – 10 munkaóra erejéig pro bono, azon felül kedvező óradíj (nettó 50 euro) – ellenében azonnali rendelkezésreállás mellett közreműködik. Amennyiben mindennek ellenére az alaptőke-emelés illetve a részvénykibocsátás jelentősen elhúzódik, akkor a Kampánygazda cégérték-kedvezménnyel kompenzálja a Befektetőket. A Kampányra való felkészülés jellemzően 3-6 hét intenzív munkát jelent a Kampánygazda és csapata részéről. Ahogy a díjaknál is írjuk, a sikerdíjat sikeres Kampány esetén, azt követően kell megfizetni, mértéke jelenleg a tőke 6,99%-a. Emellett úgynevezett utódíjakat (carry fee) kell kifizetni egy előre meghatározott időtartamon belül.
A Kampányindítás fix költségei: Díjszabályzatban szabályozza a költségeket, amelyek tipikusan összesen min. 300.000 és-800.000 Ft közötti összegre jönnek ki. A Kampányindítási szerződés megkötésekor 100.000 Ft körüli összeg az, amit a Tőkeportál számláz, új cég alapítása esetén további 150.000Ft körül alakul a jogi költség, továbbá hasonlóan alakul a videó készítés várható költsége is. Ezen felül érdemes tanácsadóra – mentorra, valamint online marketingre költeni. Ezekről pontos, személyre szabott információt adunk a személyes találkozáskor, de ha mindent egybeveszünk, akkor sem lesz drága a kampány indítása a keresett tőkéhez képest, ez jelenti azt, hogy a sikerdíjas együttműködés a lehető legkedvezőbb a startupnak. A sikerdíjjal együtt végül mintegy egyszeri (!) 9% körül lesz a tőkebevonás költsége. Ezt azért emeljük ki, mert az intézményi befektetők ugyan nem kiszámlázott, egyszeri díjat kérnek, viszont a hozamot a saját javukra évente elszámolják, azaz egy későbbi exit esetén az alapítókra jutó tőkéből kamatos kamattal részesülnek, s előfordulhat, hogy az alapítóknak alig marad valami a sikeres exit után. Erről még a cégértékről szóló szócikkben is lesz szó. Ezért hívják a crowdfundingot alapítóbarát befektetési módnak.